Dnes je sobota, 04.december 2021, meniny má: Barbora, Barbara
Čas čítania
16 minutes
Zatiaľ prečítané

Veľký letný horoskop 2021

júl 11, 2021 - 18:23
Leto sa spája s radosťou, hravosťou, bezstarostnosťou, no aj s trochou ľahkomyseľnosti. Nechceme vás od toho všetkého odhovárať, naopak, užite si lákadlá voľných dní, len nezabúdajte, že to netreba preháňať.
Foto: 
shutterstock.com

Aj v najhorúcejších dňoch si treba zachovať trochu chladnú hlavu a neprekročiť hranicu únosnosti a rizika, či už zdravotného alebo citového. Ktorým znameniam hrozia rôzne úrazy,  zlomené kosti alebo srdce? To vám prezradia hviezdy v našom veľkom letnom horoskope.

shutterstock_109405949.jpg

Veľký letný horoskop 2021
Foto: 
shutterstock.com

Baran (21. 3. – 20. 4.)

Láska

V prvých júlových dňoch budete pociťovať akýsi ťažko definovateľný splín. Možno sa oživia staré spomienky na niekoho blízkeho, alebo budete mať pocit, že vám nikto nerozumie. Odhoďte tmavé okuliare, realita je iná. Máte vedľa seba človeka, ktorému na vás skutočne záleží a komu vaše pocity smútku vôbec nie sú ľahostajné. Zdôverte sa mu a ak máte tajomstvo z minulosti, neváhajte povedať mu o sebe aj najosobnejšie veci. Váš vzťah to vôbec neohrozí, naopak. Veľmi ho to upevní a konečne pochopíte, že ste našli pravú skutočnú lásku na celý život.

Kariéra

V tomto období by ste sa nemali púšťať do nových projektov, radšej ich odložte na jesenné dni, ktoré budú pre prácu priaznivejšie. Nielen vy, ale aj kolegovia už pociťujú únavu a pravdepodobne by ste ich prehnanou aktivitou len podráždili, minimálne by ju nepochopili a považovali by vás za karieristu. S pokojným svedomím odložte povinnosti do šuplíka a zavrite za sebou dvere pracoviska minimálne na štrnásť dní, počas ktorých na ne ani nepomyslite. Nič vám neutečie. Po návrate z dovolenky vám s načerpanou energiou a pozitívnou náladou pôjde práca od ruky a ešte si budete pri nej aj pospevovať.

Zdravie

Slnečný kúpeľ je síce zdravý a prospieva telu, no aj v tomto prípade platí všetko s mierou. Nevystavujte sa nadmieru horúcim slnečným lúčom a chráňte telo pred spálením. Červená koža s bolestivými pľuzgiermi sa síce časom zahojí, ale mohlo by to mať nepríjemné následky, ktoré zistíte až po čase. V tomto období budete ohrození aj úrazmi, ktoré síce nemusia mať fatálne následky, ale môžu byť mimoriadne nepríjemné. Nielenže vám úplne pokazia dovolenku, ale poriadne môžu začrieť aj do rodinného rozpočtu, čo by vám na pohode nepridalo.

Býk (21. 4. – 20. 5.)

Láska

Ste nielen kulinárskym, ale aj vzťahovým gurmánom a pôžitky si naplno vychutnávate. Hviezdy však radia, aby ste boli predsa len prieberčivejší a ovládali nutkanie ochutnať všetko, čo vám príde do cesty. Len tak sa vyhnete riziku, že nielen v žalúdku, ale aj v duši sa nahromadia také rôznorodé chute, že ich už nebudete vedieť stráviť a príde vám z toho zle. V tomto prípade zle zo seba. Užívajte si preto radosti krásneho ročného obdobia s mierou a nezabúdajte, že aj zajtra svitne deň a možno to bude práve ten, čo vám vystaví nemilosrdný účet za hýrenie a nezodpovednosť.

Kariéra

Je možné, že vám počas dovolenky zazvoní kdesi na pláži telefón a vy sa dozviete informáciu, ktorá by mohla zmeniť váš život. Pravdepodobne vás vyzvú k urýchlenému návratu domov, lebo sa nečakane uvoľnilo miesto, po ktorom túžite. Hoci sa vám nebude chcieť opustiť destináciu, na ktorú ste sa celý rok tak veľmi tešili, premôžte sa a urobte dôležitý krok do vašej budúcnosti. Verte, že času na oddychovanie bude ešte dosť a leto opäť príde, ale takáto šanca sa naskytne len raz za život a bola by veľká chyba premárniť ju kvôli chvíľkovej túžbe po ničnerobení.

Zdravie

Pozor na žalúdok a tráviace ústrojenstvo, ktoré by vás mohli veľmi potrápiť. V týchto horúčavách ste oveľa náchylnejší na rôzne akútne ochorenia, ktoré súvisia so stravovaním. Určite by ste sa mali vyvarovať exotických pochúťok, ktoré síce vyzerajú lákavo, no ich pôvod je nejasný. Odolajte aj nadmernému požívaniu alkoholu a koktail namiešaný z úžasných destilátov radšej vymeňte za minerálku, prípadne vínny strek. Určite oveľa viac osviežia a vy sa ráno nezobudíte s tupou bolesťou hlavy a žalúdočnými kŕčmi. Hviezdy upozorňujú aj na riziko nepredvídateľných ochorení, akým je napríklad zápal slepého čreva.

Blíženci (21. 5. – 20. 6.)

Láska

Leto bude pre vás doslova festivalom naplnených prianí, aj tých najtajnejších, ktoré ste ukrývali v duši a neodvážili sa ich ani vysloviť. Na svoje si prídu nielen tí, čo sú single, ale aj dvojice žijúce v dlhoročných partnerstvách. Horúce lúče slnka preniknú hlboko do ich sŕdc a zažnú tam doslova ohňostroj vášne, ktorá prekvapí aj ich. Samozrejme, bude to príjemné prekvapenie, ktoré sa však letnými horúčavami neskončí. Pre mnohé páry bude vyvrcholením letných radovánok radostná správa týkajúca sa budúceho prírastku do rodiny. A samé dobré správy majú hviezdy aj pre tých, čo doteraz len hľadali partnera na spoločnú cestu životom. V tomto období ho určite stretnú.

Kariéra

Počas dovolenky budete vážne uvažovať nad možnosťou nového štúdia a možno vás osloví celkom nový odbor. Nezavrhnite myšlienku. Berte to ako vnuknutie „zhora“ a pouvažujte nad možnosťami, ktoré by mohli pomôcť myšlienku zrealizovať. Týka sa to najmä tých, čo už dlho kráčajú po vyšliapanej cestičke a cítia, že do práce vkladajú viac rutiny ako nápadov a kreativity. Ak vám to možnosti trochu dovolia, rozšírte diapazón zručností a vedomostí. Nemusí ísť hneď o univerzitné vzdelávanie. Aj nový kurz či jazyková škola otvoria nové netušené možnosti.

Zdravie

Síce vám nehrozia vážnejšie úrazy a zranenia, no hviezdy varujú pred infekciami spôsobenými kliešťami, komármi a alergickými reakciami na hmyz. Zdá sa, že toto leto ste doslova pod drobnohľadom nenápadných rozsievačov chorôb a akoby súťažili, kto z nich prvý vás napadne a dostane na infekčné oddelenie, kde by ste mohli pobudnúť celé leto. Keď teda pôjdete do prírody, vyzbrojte sa repelentmi a neváhajte ich použiť. Aj v prípade, že ste sa preventívne nechali zaočkovať proti kliešťovej encefalitíde. Tieto tvory sú mimoriadne kreatívne, čo sa týka prenášania rôznych chorôb.

Rak (21. 6. – 22. 7.)

Láska

Na vlastnej koži pocítite, že mnoho dovolenkových lások sa začína veľkou romantikou a končí ako tragikomédia, na ktorej sa po čase už len schuti zasmejete a pobavene pospomínate. To je, samozrejme, ten lepší prípad, no niektoré také príbehy odohrávajúce sa na exotických miestach môžu končiť aj dramaticky a práve pred tým vás hviezdy varujú. Nedôverujte tajomnému cudzincovi či cudzinke, ktorí vám popletú hlavu a zatiaľ čo vy vložíte do toho srdce, ten druhý sa bude chcieť len pobaviť a rozptýliť. Udržte si odstup. Ak bude o vás skutočne stáť, nedá sa odradiť a určite si nájde k vám cestu, ktorá vôbec nemusí byť krátka.  

Kariéra

Pripravte sa na všetko, lebo vo vašom prípade naozaj nič nie je vylúčené. Je dosť možné, že na pracovisku príde na prelome júla a augusta k akémusi zemetraseniu, ktoré môže jedných úplne zmiesť a iných nečakane vyniesť do hviezdnych dráh. Ktorá z týchto hraničných polôh sa bude týkať vás, to hviezdy nenaznačujú, akoby chceli vložiť váš osud výlučne do vašich rúk. Toto leto bude veľkou previerkou vašich argumentačných schopností, odvahy a sily osobnosti. Záleží len na vás, ako obhájite svoje stanovisko. No nech sa to skončí akokoľvek, určite sa dozviete o sebe veľa a zistíte, aká silná osobnosť sa vo vás ukrýva.

Zdravie

Letné prechladnutia nie sú nijako výnimočné a vedia byť aj poriadne nepríjemné. Hoci vám nehrozí vážne ochorenie, práve takéto „banality“ by vám mohli pokaziť minimálne pár dovolenkových dní a mali by ste sa na to pripraviť. Pribaľte si do kufra lieky, ktoré používate v podobných situáciách a o ktorých viete, že určite zaberú. Oveľa zložitejšie by bolo vyhľadať v cudzine lekára, čo by vám mohlo dovolenku aj predražiť o pomerne dosť vysokú sumu. No a, samozrejme, aj v tomto prípade platí, že najlepšia je prevencia a vy poznáte svoje slabé zdravotné stránky a najlepšie viete ako sa spoľahlivo ochrániť.

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Láska

Striehne na vás faloš. Zvlášť skôr narodené Levice by sa mali mať na pozore pred podvodníkmi. Nečakané dedičstvo alebo mimoriadna výhra vám prinesie väčší obnos peňazí, ktoré vás zatraktívnia v očiach druhého pohlavia. Ktosi sa bude chcieť votrieť do vašej priazne, ale jeho náklonnosť bude len predstieraná, za účelom vlastného prospechu. Našťastie váš anjel strážny si nevyberie dovolenku a pošle vám na pomoc niekoho, koho už dávnejšie poznáte, no prehliadate. Ten vám otvorí oči a ak konečne odhodíte príslovečnú váhavosť, aj srdce. Vďaka tomu táto krátka a nepríjemná letná epizóda môže skončiť nečakaným šťastím a skutočnou láskou.

Kariéra

Patríte k vorkoholikom a keď máte pred sebou zaujímavý projekt, tak nielen že zabúdate na ročné obdobia, ale nerozoznávate ani noc od dňa. Hoci to patrí k vašej osobnostnej výbave a určite tým netrpíte, predsa aj vy potrebujete občas vypnúť a zistiť, že svet sa skladá aj z iných zaujímavých miest, nielen z pracoviska. Pokojne vypnite na pár dní počítač. Vaša kreativita sa neoslabí ani počas sladkého ničnerobenia, naopak, znásobí sa. Vrátite sa s inšpiratívnymi nápadmi, ktoré vám pomôžu zvládnuť aj úlohy, nad ktorými ste si doteraz lámali hlavu a odsúvali ich. Využite toto naozaj plodné obdobie, nebude trvať večne.

Zdravie

Môže sa ohlásiť chronické ochorenie nepríjemnými bolesťami, o ktorých ste si mysleli, že už dávno patria do minulosti. A hoci ste na zdravotné problémy zabudli, ony na vás nie a ohlásia sa veľmi intenzívne, dokonca tak, že budete musieť vyhľadať pomoc lekára. Berte to ako varovanie pred ignorovaním preventívnych prehliadok a podceňovaním počiatočných príznakov. Platí pre vás aj výstraha pred rôznymi úrazmi, najmä končatín, predovšetkým v horách. Mohli by sa skončiť aj dlhšou práceneschopnosťou, po čom určite netúžite.

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Láska

Milé Panny, v tejto oblasti života to u vás už dlhší čas škrípe a hoci sa pred tým snažíte zatvárať oči a tváriť sa, že nič sa nedeje, predsa vás to v duši trápi. Verte, že veci sa nevyriešia len tak, bez vášho pričinenia. K zlepšeniu vzťahov vo vašom najbližšom okolí musíte prispieť. Načrite na dno pocitov a pomenujte veci pravým menom. Len tak pochopíte, že na vine nie sú len „tí druhí“, čo vás zraňujú chladom, ale že určitú mieru viny nesiete aj vy. Možno stačí maličkosť, trochu viac empatie a láskavosti a uvidíte, že vo vašom živote sa môže stať vysnívaný zázrak menom láska.

Kariéra

Nikto nie je nenahraditeľný a platí to aj o vás. Pokojne odíďte na dovolenku, zaslúžite si ju. Vrátite sa zrelaxovaní, s vyčistenou hlavou a s kreatívnymi nápadmi, ktoré vám v poslednom čase pre pracovnú vyťaženosť dochádzajú. Ak budete ignorovať varovné signály, koledujete si o syndróm vyhorenia, čo je dosť vážna komplikácia a vyžaduje si dlhodobé liečenie. Okrem toho únava spôsobuje, že ste podráždení a mnohé veci beriete osobne, čo nevytvára dobrú atmosféru a spôsobuje zbytočné komplikácie.

Zdravie

Vaše fyzické zdravie je v úplnom poriadku. To, čo skutočne potrebujete, je relax a oddych od povinností, ktoré vám prerastajú cez hlavu. Využite toto obdobie a odoberte sa niekam, kde nie je ani signál mobilného telefónu a kde môžete stráviť pár krásnych dní v spoločnosti ľudí, na ktorých vám naozaj záleží a ktorých milujete. Do práce sa vrátite ako vymenená osoba, ktorá bude nielen sršať pozitívnou energiou, ale aj rozdávať úsmevy. V takejto atmosfére aj práca pôjde lepšie a vaša zrelaxovaná myseľ príde na nové nápady.

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Láska

Na vašom letnom nebi lásky bude striedavo oblačno a občas sa vyskytnú aj búrky s krúpami. No keď to prehrmí, obloha sa vyjasní a budete si užívať hrejivé lúče, ktoré prebudia všetky city a naladia vás na romantickú strunu. Predovšetkým dámy ešte stále single majú v júli šancu stretnúť pravého, s ktorým strávia nielen horúce dni plné vášne, ale oslávia aj budúcoročného Valentína. Nuž, milé Váhy, neváhajte a vykročte do letných dní s otvoreným srdcom, do ktorého si určite niekto cestu nájde.

Kariéra

Hoci sa na tomto poli neudeje nič zásadné, dávajte pozor na rôzne chyby, ktoré môžu vzniknúť z nepozornosti či menšej sústredenosti. Mohlo by sa stať, že banalita spôsobí problém, ak ju včas nezachytíte. Určite sa nepúšťajte do veľkých projektov, ktoré si vyžadujú absolútnu pozornosť, tie si nechajte na neskôr. V tomto období sa zamerajte na dotiahnutie drobných detailov, ktoré vám v minulosti unikli. Možno pri ich dolaďovaní prídete aj na riešenie zásadného problému, nad ktorým si dlhší čas lámete hlavu, a môže vás v kariérnom rebríčku posunúť vpred.

Zdravie

Hviezdy varujú, aby ste zbytočne neriskovali a nepreceňovali sily, najmä na cestách, kde hrozia rôzne úrazy a zlomeniny, liečenie ktorých by vám skomplikovalo život na týždne. Ak sa vyhnete nástrahám, môžete prežiť krásne leto v dokonalej psychickej a fyzickej kondícii. Nebude vám chýbať ani pozitívna energia a optimizmus, ktorý vás možno nasmeruje k zmene životného štýlu, a to sa odzrkadlí aj na vonkajšom vzhľade. Po dovolenke sa na pracovisko vrátite ako iný človek a vaše okolie to naozaj ocení.

Škorpión (24. 10. – 22. 11.)

Láska

Hoci horúčavy atakujú rekordy a ortuť stúpa do závratných výšok, vo vašej duši panuje chlad a mráz. V nečakanej chvíli, na prelome júla a augusta, však stretnete niekoho, kto bude vaším slnkom a ľadovú púšť v srdci nielen roztopí, ale zmení na kvitnúcu oázu. Buďte pripravení na osudové stretnutie a nepremárnite šancu, čo ponúkajú hviezdy. Určite to nebude len krátka letná láska, ktorá pominie s jesennou rovnodennosťou. Príval vášne oživí aj dlhoročné vzťahy, ktoré pomaly umierajú nudou a každodennou rutinou.

Kariéra

Hoci je dovolenkové obdobie, vy budete riešiť zásadnú zmenu, ktorá vás nasmeruje iným smerom. Určite to bude vyžadovať aj kus odhodlania a odvahy, ale vaše vnútro je na to pripravené. Nespokojnosť, ktorú pociťujete a ukrývate, vyplaví na povrch nečakaná udalosť, ktorá sa zmení na poslednú kvapku v pohári vašej trpezlivosti. Konajte energicky a nekompromisne, určite nestratíte nič, čo by ste neskôr ľutovali. Môžete len získať, po profesionálnej aj psychickej stránke, keďže vám zmena prinesie aj pokoj v duši.

Zdravie

Leto dokonale preverí, ako ste sa starali o zdravie v predošlom období. Ak sa u vás ozvú zdravotné ťažkosti, vedzte, že je to daň za to, že ste bagatelizovali  rôzne zápalové ochorenia, a tie sa môžu ozvať plnou silou. Určite by ste si mali pred odchodom na dovolenku nájsť čas na návštevu lekára a predísť tak zdravotným komplikáciám v cudzine. Tiež by ste mali dávať pozor na cestách a neriskovať úrazy, ktoré hrozia vo zvýšenej miere najmä koncom augusta. Náklady na liečbu by mohli aj niekoľkonásobne prevýšiť vaše finančné možnosti.

Strelec (23. 11. – 21. 12.)

Láska

Zúfalo sa snažíte nájsť niekoho, kto by zaplnil prázdne miesto vo vašom srdci, no čím viac tlačíte na pílu, tým viac to drhne. Vesmír vám odkazuje, aby ste zachovali zdržanlivosť a trpezlivosť, prehnanou aktivitou nič nedosiahnete. Prestaňte sa naháňať za láskou, neodpisujte na inzeráty v internetových zoznamkách. Láska príde v ten pravý čas, a môžete si byť istí, že Amor na vás nezabudol. Kým sa tak stane, užívajte si letné dni v kruhu priateľov, medzi ktorými sa možno nájde ten, na ktorého už dlho čakáte.

Kariéra

Letné dni, keď práce nie je až tak veľa ako počas roka, by ste mohli využiť aj na vzdelávanie. Môžete sa prihlásiť na jazykové alebo iné kurzy, ktoré rozšíria vaše zručnosti. Aj keď si pracovná situácia nevyžaduje rekvalifikáciu, neviete, čo prinesú nasledujúce mesiace. Hviezdy síce opatrne, no predsa len naznačujú, že by mohlo dôjsť k zmene, na ktorú by ste mali byť pripravení. Vyzbrojení vedomosťami a certifikátmi si určite ľahšie nájdete prácu, ktorá nebude len východiskom z núdze, ale nájdete v nej plné uplatnenie.

Zdravie

Máte pocit, že vaše zdravie je doslova zo železa a že vám určite nič nehrozí. Vaše presvedčenie však naruší menšia choroba, pravdepodobne prechladnutie, ktoré hrozí aj napriek letným horúčavám. Malá banalita vám spôsobí nepríjemné chvíle a úplne vás rozladí. Na druhej strane však prinesie aj určité pozitíva. Zvýši to vašu opatrnosť, nahlodá vašu istotu, ktorá vás zvádza až k ľahkomyseľnosti. Pochopíte, že o zdravie sa treba starať v každom ročnom období a podceňovať riziká sa neoplatí. Naopak, môže sa vám to vypomstiť v tej najnevhodnejšej chvíli a pokaziť vám vytúženú dovolenku.

Kozorožec (22. 12. – 20. 1.)

Láska

Pre mnohých Kozorožcov, najmä mladšie ročníky narodené po roku 1980, bude leto nezabudnuteľné a neopakovateľné. Svadobné zvony zaznejú častejšie než pre iné znamenia, a ak nebudete v týchto mesiacoch kráčať k oltáru, určite padne rozhodnutie, že sa tak stane v nasledujúcich. Ani skôr narodení Kozorožci sa však nebudú sťažovať na nedostatok nežných citov. Obnovia sa dlhoročné partnerstvá a tí, čo žijú single, si určite nájdu spriaznenú dušu, ktorá im spríjemní letné dovolenkové chvíle romantickými zážitkami.

Kariéra

Už dlho túžite po zmene, ba čo viac, bytostne ju potrebujete. Dlhodobý stres, ktorý vám práca spôsobuje, vplýva aj na zdravie a pociťujete to stále intenzívnejšie. Hviezdy vytvorili ideálne podmienky na to, aby ste prikročili k radikálnemu riešeniu. Pripravili doslova ideálnu pôdu. V prvých augustových dňoch očakávajte ponuku, ktorá sa vyskytuje raz za život. Možno to bude niečo úplne nečakané, možno to aj trochu tušíte. Určite však nepremárnite šancu a nezahoďte ju za hlavu. Váš život sa zmení k lepšiemu.

Zdravie

Hoci nemáte zdravotné problémy, necítite sa už dlhší čas vo svojej koži. Problémy sú však psychosomatického rázu a nijaký lekár vám na ne lieky nedá, keďže nezistí skutočnú príčinu. Zázračným liekom, ktorý by mohol pomôcť, je pokoj v duši a pozitívna energia, ktorú by ste mohli načerpať na zaslúženej dovolenke. Ak nevypnete a neprečistíte si hlavu od pracovných starostí, hrozí aj syndróm vyhorenia, a to je skutočne vážne ochorenie a znepríjemní život aj na niekoľko mesiacov.

Vodnár (21. 1. – 18. 2.)

Láska

Počas nasledujúcich týždňov problémy, ktoré narúšajú váš vzťah, sa vyhrotia a dôjde k rozpadu tých, čo sú už dávno nefunkčné a udržiavajú sa len navonok. Nemusíte sa ale obávať samoty. Tam, kde sa jedny dvere zatvoria, druhé sa otvoria, aj keď to niekedy dlhšie trvá. Pamätajte, že skutočná láska nepríde len tak na zavolanie, ale určite príde, aj keď si na ňu musíte trochu počkať. Letné horúce dni využite na milé a príjemné stretnutia s priateľmi, medzi ktorými pookrejete a zaženú vaše chmúrne, depresívne nálady z rozpadnutého vzťahu a sklamania.

Kariéra

Snívate s otvorenými očami o budúcich úspechoch a podnikateľských aktivitách a tie sny sú naozaj veľkolepé. No ak ich chcete premeniť na realitu, je najvyšší čas niečo pre to urobiť. V opačnom prípade hrozí, že okolie vás bude považovať za rojka, ktorého ambície vysoko prevažujú skutočné schopnosti a možnosti. Letné mesiace vám poskytnú viac voľna a vy si môžete naplánovať kroky na dosiahnutie sna. Pokojne požiadajte o radu či pomoc aj blízkych a priateľov. Určite vás neodmietnu, naopak privítajú vašu aktivitu a vyjdú vám v ústrety.

Zdravie

Leto dokonale preverí, čo ste robili v zimných mesiacoch. Pokiaľ ste zanedbávali preventívne prehliadky a bolesť zubov liečili len voľne dostupnými analgetikami, vedzte, že táto ľahkomyseľnosť sa vám vráti práve v týchto mesiacoch, aj s úrokmi. Nebudú to síce závažné a život ohrozujúce ochorenia, no pokazia radosť z voľných dní a skrešú náladu na bod mrazu. S najväčšou pravdepodobnosťou pôjde o odignorovaný zubný kaz, ktorý sa ozve počas dovolenky v cudzine. Netreba hádam pripomínať, že cena za opravu  je tam niekoľkonásobne vyššia než doma.

Ryby (19. 2. – 20. 3.)

Láska

Opojné chvíle plné vášne a lásky pod letnou oblohou prinesú narodeným v tomto znamení nasledujúce týždne. Hviezdy im prepožičajú sexepíl, ktorému nik neodolá. No táto najsilnejšia zbraň sa zároveň stane aj Achillovou pätou. Pokiaľ emócie nedostanete aspoň sčasti pod kontrolu rácia, môže prísť počas jesenných dní ku krutému vytriezveniu a následky potrvajú roky. Asi ani netreba zdôrazňovať, že obzvlášť obozretné by mali byť zadané Ryby, keďže ich polovičky pravdepodobne neprijmú argument, že na vine sú hviezdy a nech si to idú vybaviť do najbližšieho observatória...

Kariéra

Do práce vstávate s nechuťou a pociťujete nevoľnosť už pri pomyslení na povinnosti. Určite vás nikto nemôže obviňovať z lajdáctva a lenivosti, len ste prepracovaní a to je čosi, čo sa stáva takmer každému. Nemusíte robiť zásadné zmeny, stačí, ak si zoberiete pár dní dovolenky a odídete od pracovných povinností na miesto, kde vás určite nedostihnú. Ideálne sú hory, lesné samoty, kde nie je signál mobilného telefónu. Keď sa zrelaxovaní a oddýchnutí vrátite k povinnostiam, budete sa na ne dívať celkom inými očami.

Zdravie

Hoci to neradi počujete a len neľahko prijímate, najväčším nepriateľom vášho zdravia ste vy. Mali by ste konečne nájsť v sebe toľko sily, aby ste sa raz a navždy vysporiadali so svojimi neresťami a škodlivými návykmi. Prestaňte s ponocovaním, večerným prejedaním sa a najmä obmedzte spotrebu alkoholu. Organizmus už doslova volá o pomoc a vy si to veľmi dobre uvedomujete, len pred tým zatvárate oči. Ignorovanie príznakov sa vypomstí ako závažnejšie ochorenie, ktoré sa môže ozvať už v polovici augusta. 

- - Inzercia - -