Dnes je utorok, 26.október 2021, meniny má: Demeter
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Zmenia sa horoskopy?

január 07, 2020 - 15:00
Ak ste nadšenými fanúšikmi horoskopov, mali by ste vedieť, že ten váš podľa najnovších prieskumov už skoro dvetisíc rokov neplatí. Aspoň podľa nových vedeckých prieskumov.
Foto: 

Zmenia sa horoskopy?

Americký astronóm Parke Kunkle sa rozhodol nabúrať tisícročné vedomosti o horoskopoch. Uverejnil totiž štúdiu, podľa ktorej pôvodné rozloženie zverokruhu už vôbec nezodpovedá súčasnej polohe našej planéty. Dokonca vznikol priestor pre celkom nové znamenie, ktorým sa stal Hadonos. Hrnčeky či prívesky s novým znamením však zatiaľ kupovať nemusíme, aj samotní astrológovia sa totiž k novým objavom stavajú skepticky.

Všetko sa posunulo

Je v tom teraz poriadny chaos. Napríklad znamenie Kozorožca sa zmenilo na Strelca, Váhy sú Panna. Škorpión trvá len necelý týždeň, zato Panna až 44 dní...Aj súčasní astrológovia sú rozdelení do viacerých skupín a sporia sa o svoju pravdu, čo sa týka vplyvu hviezd na ľudské osudy. Podľa odborníkov však tak, ako hodiny nerobia čas, iba ho ukazujú, tak aj hviezdy neriadia život človeka, iba ukazujú jeho beh. Znamenia sú reálne súhvezdia na nočnej oblohe, ktoré tvoria akýsi pás po obvode našej slnečnej sústavy a prekrývajú dráhu Slnka.

To sa do toho istého bodu svojej dráhy dostane raz za rok a počas jeho putovania sa v jeho pozadí nachádzajú rôzne súhvezdia, ktoré nám majú v danom mesiaci vládnuť. Tento hviezdny kalendár pred dvetisíc rokmi vytvorili Babylončania, hviezdna obloha sa však za tú dobu výrazne zmenila. Ak rátame s kolísaním osi našej planéty a k tomu pripočítame posun oblohy o jeden stupeň za 70 rokov, vychádza nám, že po tých dvetisíc rokoch sa kalendár posunul o celý mesiac. Sám Kunkle, ktorý s revolučnou myšlienkou prišiel, tvrdí, že astrológovia tým pádom používajú staré súradnice.

Máme iné znamenia

Zmenia sa príchodom nového znamenia odrazu aj naše povahy? Už si nebudeme čítať „svoje“ horoskopy, ale posunieme sa do iného stĺpčeka? A čo so všetkými retiazkami a prsteňmi a životnými receptami, ktoré máme vypočítané podľa určitého znamenia zverokruhu?

Samozrejme, naše povahy sa ťažko zmenia, najmä, ak sme už veľmi dospelí. A nie je dobré škatuľkovať sa do nejakého znamenia. To je len tretina nášho bytia, zvyšných šesťdesiat percent povahy závisí od každého jedinca, aký je, čo chce, čo si plánuje a z akej sociálnej vrstvy pochádza. Inak bude žiť syn miliardára a inak chlapec z chudobnej osady, hoci obaja majú to isté znamenie. Aj šťastie v živote budú mať obaja rozdielne, každý také, aké si sám vyrobí. Ani v psychológii totiž odborníci ľudí nedefinujú na sto percent. A tak cholerik môže mať aj časť z melancholika, či sangvinika. Svet je plný ľudí s určitým základom psychiky, celkového chovania, túžob, či životných perspektív a znamenie podľa horoskopu je len základ. Svet je pekný tým, že je rôznorodý, aj čo sa ľudí týka. A tak sa skôr zdá, že niekto sa len novými teóriami pokúša oživiť záujem o astrológiu.

A takto by vyzerali horoskopy aj s novým znamením:

 • Kozorožec: 20. január - 16. február
 • Vodnár: 17. február - 11. marec
 • Ryby: 12. marec - 18. apríl
 • Baran: 19. apríl - 13. máj
 • Býk: 14. máj - 21. jún
 • Blíženci: 22. jún - 20. júl
 • Rak: 21. júl - 10. august
 • Lev: 11. august - 16. september
 • Panna: 17. september - 30. október
 • Váhy: 31. október - 23. november
 • Škorpión: 24. november - 29. november
 • Hadonos: 30. november - 17. december
 • Strelec: 17. december - 19. január

- - Inzercia - -