Dnes je sobota, 04.december 2021, meniny má: Barbora, Barbara
Čas čítania
11 minutes
Zatiaľ prečítané

Veľký horoskop na rok 2020

január 03, 2020 - 11:19
Hoci nastávajúcich dvanásť mesiacov nebude patriť k tým „lepším a ľahším“ časom, rozhodne to bude jeden z najužitočnejších rokov, a to platí pre všetky znamenia zverokruhu.
Foto: 
shutterstock.com

Veľký horoskop na rok 2020

Rok 2020 sa totiž nesie v znamení vibrácie čísla 4 a štvorka vždy prináša určité ťažkosti, problémy a prekážky, ktoré nútia človeka, aby siahol až na dno svojich možností a našiel v sebe nové zdroje energie a kreativity. A aj keď to znie priam hrozivo, výsledok bude pre mnohých až neuveriteľne úspešný. Keďže nás okolnosti donútia zmobilizovať svoje sily a schopnosti, mnohým sa podarí dosiahnuť aj to, v čo už ani nedúfali.


Láska

Vaša vrodená prchkosť a unáhlenosť, taká charakteristická pre toto znamenie, sa v tomto roku najvýraznejšie prejaví práve vo vašom citovom živote. Zradné to môže byť najmä pre tých, čo žijú single a túžia po blízkej a spriaznenej duši. Presne takú stretnete už začiatkom jari, no vaša nedočkavosť a snaha uponáhľať situáciu vám môže narobiť nielen veľké problémy, ale aj zmariť šancu na inak sľubný a dlhodobý vzťah.

Práca

V tejto oblasti hviezdy naznačujú určitú stagnáciu, ktorú sa vám podarí prekonať až koncom roka. Síce nič nestratíte, ale nečakajú na vás ani veľké výzvy. Svoju energiu venujte radšej súkromnému životu, kde sa udejú veľké zmeny a len na vás záleží, či budú pozitívne, alebo ich neskôr budete ľutovať.

Zdravie

Pozor na trávenie. Žalúdok vám môže spôsobiť problémy, ktoré ak zanedbáte, môžu skončiť až na operačnom stole. Venujte pozornosť životospráve, skoncujte so zlozvykmi, nezdravými návykmi a, samozrejme, nevynechajte ani pohyb. Zmena životného štýlu sa odzrkadlí nielen na vašej fyzickej kondícii, ale aj na postave a vy si na vzhľad predsa potrpíte.

Láska

Nasledujúcich dvanásť mesiacov bude priať citovému životu, tak ako už dlho predtým nie. Dokonca aj pôžitkári, čo si skutočne nedajú ujsť nijakú radosť života, budú musieť pripustiť, že skutočnosť dokáže niekedy prekonať aj tie najodvážnejšie predstavy. Pre mnohých to bude celkom nová skúsenosť a záleží len na vás, ako s ňou naložíte. No ak sa aspoň na chvíľu budete riadiť nielen svojimi zmyslami, ale aj hlavou, určite neoľutujete.

Práca

Niekedy vám prináša skutočnú radosť a niekedy plníte povinnosti len so zaťatými zubami. Ťažko sa podriaďujete autoritám a dokážete to len v prípade, ak si toho človeka skutočne vážite. Tento rok bude vaša trpezlivosť vystavená veľkým skúškam, dobre si premyslite každé slovo, ktoré poviete a každý čin, ku ktorému sa odhodláte. Môžete sa dopustiť chýb, ktoré sa budú dať len ťažko napraviť.

Zdravie

Vaše presvedčenie, že existujú len dva druhy chorôb a to smrteľné, s ktorými sa aj tak nedá nič robiť, alebo zanedbateľné, s ktorými sa telo vysporiada samo a netreba si ich všímať, je absolútne scestné a vy to viete. Aj keď s veľkou nechuťou, predsa len navštívte lekára, lebo aj z maličkosti sa môže vykľuť veľký problém, ktorý vás zaskočí niekedy v letných mesiacoch a pokazí viac než len dovolenku.

Láska

Blízky priateľ bude od vás potrebovať radu, ktorá mu zmení život. No pozor, ostaňte len pri rade a neangažujte sa do jeho života viac, ako je nutné. Mohlo by sa stať, že vás tak zatiahne do svojich problémov, až pozabudnete na najbližších a trpieť tým bude najmä váš životný partner. Svoju nespokojnosť vám dá jasne najavo a ak túto krízu nebudete riešiť, môže vyústiť až do definitívneho rozchodu.

Práca

Vyčistite si nielen pracovný stôl, ale aj medziľudské vzťahy, ktoré vládnu na vašom pracovisku. Uvidíte, že úprimné „prepáč“, urobí skutočné divy. Práce síce nebudete mať menej ako v minulom roku, ale v dobrej, tvorivej atmosfére, bez zbytočných nedorozumení vám pôjde doslova od ruky a bude prinášať radosť.

Zdravie

Hviezdy varujú pred nepríjemnými úrazmi, ktoré vás budú tohto roku ohrozovať viac než inokedy. Dávajte si pozor pri adrenalínových športoch. Risk nemusí znamenať vždy zisk, naopak. Zbytočný hazard na zasneženom svahu vás môže pripútať na lôžko na dlhé týždne, ak nie aj mesiace.

Láska

Tento rok vám hviezdy nadelia plným priehrštím. A hoci to nebude ten klasický, romantický vzťah medzi mužom a ženou, budete si to skutočne užívať. Začiatkom marca vás zaskočí nečakaná udalosť, ktorá vás donúti venovať viac pozornosti najbližším, ktorých ste dlho zanedbávali. Vďaka nej konečne pochopíte, kto vás skutočne má rád a kto za vami naozaj stojí.

Práca

Tak to bude naozaj turbulentné a zmätočné. Riešenie však máte len vo svojich rukách. Budete sa musieť rozhodnúť, čo naozaj chcete a čo sú vaše skutočné ciele. Až potom, keď si vyjasníte priority, sa môžete pustiť do ich realizácie. Vyžiada si to síce dlhé mesiace trpezlivosti a usilovnosti, ale už koncom roka budete žať prvé úspechy.

Zdravie

Fyzicky budete síce v pomerne dobrej kondícii a nijaké vážne ochorenia vám nehrozia, no pozor si dávajte najmä na psychiku. Stres, nevyrovnanosť a ťažké myšlienky môžu narušiť duševnú rovnováhu a úsudok, čo môže narobiť škody, aj v iných oblastiach života. Pokiaľ sa len bude dať, doprajte si odpočinok v kúpeľoch či inom peknom prostredí, kde si budete môcť zharmonizovať svoj život.

Láska

Nijaké vášnivé dobrodružstvá síce pre vás hviezdy nepripravili, no ani vám nebudú chýbať. Nasledujúce obdobie, ktoré pravdepodobne bude trvať dlhšie ako kalendárny rok, si budete užívať rodinnú pohodu po boku dlhoročného partnera. Ak sa v minulých mesiacoch vyskytli medzi vami nedorozumenia, tak sa vám ich určite podarí prekonať a zažijete dni naplnené tichým, neokázalým šťastím a harmóniou.

Práca

O čo väčší pokoj si budete užívať v súkromí, o to hektickejšie to bude na vašom pracovisku. Nenechajte sa vyprovokovať k neuváženým slovám a skutkom, ale na druhej strane obhájte svoje práva, lebo pravda bude pravdepodobne na vašej strane. No kým sa pustíte do boja za svoje práva, pozorne si vypracujte stratégiu. Hviezdy totiž naznačujú, že môžete dosiahnuť veľké víťazstvo, ale je tu aj riziko strát.

Zdravie

Venujte pozornosť svojej imunite, lebo vám vo zvýšenej miere hrozia mnohé infekčné ochorenia. Nepôjde len o banálne prechladnutia či sezónnu chrípku, ale aj o závažnejšie zdravotné problémy. Ak plánujete dovolenku v exotickej krajine, starostlivo absolvujte všetky očkovania. Riziko, že to budete práve vy, kto si donesie nečakaný suvenír z tropických krajín, je totiž mimoriadne vysoké.

Láska

Tak dlho ste pokojne plávali v stojacich vodách, až ste emočne doslova zleniveli. V tomto roku vám však osud pripravil nečakané milostné dobrodružstvo, ktoré vaším pokojom doslova zatrasie. Pokušenie na vás číha v letných mesiacoch a vy, nech sa budete akokoľvek brániť, mu napokon podľahnete. Po vytriezvení, ktoré na seba nenechá dlho čakať, budete s hrôzou pozerať na spúšť, čo ste spôsobili. V tej najneočakávanejšej chvíli vám niekto podá pomocnú ruku a na ňu sa budete môcť úplne spoľahnúť.

Práca

Lákavé ponuky vás doslova začnú zaplavovať už v prvých mesiacoch roka. Pozor, väčšina z nich sa ukáže, že ide len o prázdne chiméry, ktorých výsledkom by boli len oči pre plač. Nepodľahnite sľubom a starostlivo zvážte všetky pre a proti prípadnej zmeny pracoviska. Hviezdy naznačujú, že najlepšie urobíte, ak zostanete na svojom mieste a po počiatočných prekážkach dokonca naznačujú určitý kariérny postup.

Zdravie

Vážne zdravotné komplikácie z minulosti sa vám asi podarilo prekonať a podobná dramatická situácia by sa v najbližších mesiacoch nemala opakovať. To však neznamená, že sa máte lekárom vyhýbať. Naopak, nepodceňujte preventívne lekárske prehliadky, ktoré pomôžu včas zachytiť zmeny vo vašom organizme. Ak ich zanedbáte, môžu sa vám škaredo vypomstiť.

Láska

Hviezdy vám budú priať ako málokomu. Dlhodobé vzťahy sa upevnia, hoci nejeden z nich prejde skúškou trpezlivosti. Tí, čo sú single, konečne nájdu partnera, na ktorého sa budú môcť spoľahnúť v dobrom aj v zlom. No, pozor! Keďže vám hviezdy nadelili viac lásky ako po iné roky, budete vystavení aj pokušeniu. Ak neodoláte a podľahnete, pokazíte viac, ako si myslíte.

Práca

Striedavo oblačno. Aj tak by sa dal charakterizovať váš kariérny postup. Najmä v prvých troch mesiacoch roka nečakajte zázraky. Rozbehnúť by sa to malo až v novembri, decembri, keď dostanete nečakanú ponuku. Neváhajte a prijmite ju. Podobná šanca sa už nebude opakovať.

Zdravie

To, že ste váhaví a pričasto podliehate emóciám, už dávno viete a s touto neresťou vytrvalo, aj keď bez väčších úspechov aj bojujete. Práve vaša nerozhodná povaha, kvôli ktorej čelíte ťažkým myšlienkam a z toho plynúcim stresom, je pre vás aj najväčším zdravotným  rizikom, ktorému budete čeliť v tomto roku. Dávajte si pozor najmä na cestách, zachovajte si chladnú hlavu, lebo môžete prísť k úrazu. Rovnako nezanedbávajte lekárske prehliadky. Vysoký krvný tlak síce nebolí, ale ak to zanedbáte, môže vás v budúcnosti nepríjemne prekvapiť.

Láska

Nič neurýchľujte. Hviezdy vás nabádajú k trpezlivosti. Osud si vás aj tak nájde a toho pravého stretnete v najneočakávanejšej chvíli. Rovnako sa nesnažte predbiehať udalosti, ani v prípade, ak váš vzťah nefunguje. Rozchod, prípadne rozvod nie je jednoduchá záležitosť a vždy bolí. Skúste si dať ešte jednu šancu a verte, že pri troche obojstranného úsilia sa vám podarí napraviť, čo ste minulý rok pokazili.

Práca

Patríte k najlepším zamestnancom a váš post je takmer neohroziteľný. No porozmýšľajte, či vám to naozaj stačí a či by ste si konečne nechceli šéfovať sami. V tomto roku sa vám totiž naskytne príležitosť osamostatniť sa a hoci vás prirodzená opatrnosť bude brzdiť, nepodľahnite jej. Projekt, ktorý sa už niekoľko mesiacov rodí vo vašej hlave, je naozaj jedinečný a má šancu na úspech.

Zdravie

Vlani ste pravdepodobne prekonali nepríjemné zdravotné ťažkosti, dozvuky ktorých vám znepríjemnia aj prvé týždne tohto roku. No vaša vitalita naberie novú energiu a začiatkom leta už opäť budete v skvelej forme. Napriek tomu, že sa budete cítiť ako znovuzrodení, zbytočne nehazardujte. Obmedzte drinky a majte na pamäti, že striedmosť nie je nepríjemná diéta pre chorých, ale životný štýl vedúci k dlhovekosti.

Láska

Život s vami nie je vždy prechádzka ružovým sadom a vy to dobre viete. Na jednej strane ďakujete nebesiam, že máte po boku skvelého partnera, na druhej vám stále minimálne jedno oko zabehne do vedľajšej záhrady, či tam náhodou tráva nie je o niečo zelenšia. Nasledujúcich dvanásť mesiacov vystavia hviezdy vašu vernosť tvrdej skúške. Ozve sa niekto z minulosti, na kom vám veľmi záležalo a budete potrebovať veľa duševnej sily, aby ste to citové zemetrasenie ustáli.

Práca

Budete takí zaneprázdnení vzťahovými problémami, že hrozí, že doslova pomedzi prsty vám unikne šanca získať to, čo sa volá kariéra snov. Buďte preto obozretní. Sedieť na dvoch stoličkách je pomerne náročné a vyčerpávajúce, ale skúste aspoň v jarných mesiacoch potlačiť romantiku a sústreďte sa na praktické otázky života. Trochu sebazaprenia ešte nikomu neublížilo a vám môže priniesť sladké ovocie v podobe pracovného postupu, o akom ste dávno snívali.

Zdravie

Hektický, nevyrovnaný život ohrozuje najmä nervovú sústavu a stres je spúšťačom aj mnohých nepríjemných ochorení. Sústreďte sa na svoje vnútro a snažte sa v ňom nájsť harmóniu. Aj napriek citovej rozkolísanosti a neistote nedovoľte, aby ktokoľvek vami manipuloval a pri každom rozhodnutí počúvajte predovšetkým vnútorný hlas. Ten vás povedie správnou cestou.

/p>

Láska

Spozornieť by mali hlavne nezadané slečny a ženy v strednom veku. Šťastena sa na vás doslova upriamila a rozhodla sa, že vám nahradí všetky sklamania a zotrie slzy z minulosti. Toho pravého stretnete, aj keby ste sa mu vyhýbali. Uprostred leta vás zasiahne Amorov šíp a bude to opätovaná láska na celý život. Samozrejme, konečné rozhodnutie je napokon vo vašich rukách. Ale ak vás omrzel život osamote, tak neváhajte. Tento citový risk sa neskončí inak, len vaším ziskom, ktorý v týchto chvíľach ešte neviete doceniť.

Práca

Pokojne a krok za krokom. Tak sa bude odvíjať vaša pracovná kariéra. Nečakajte nijaké zázraky smerom hore, ale nehrozí vám ani dramatický zostup nadol. Napokon, mnohí budú takí zaneprázdnení rodinnými udalosťami, že svoje pracovisko budete považovať len za akúsi kulisu, ktorá stabilne dotvára kolorit všedných dní.

Zdravie

Hviezdy nenaznačujú vážne komplikácie, ktoré by vás mohli ohrozovať na zdraví či dokonca na živote. Spozornieť by ste mali koncom leta, keď si pravdepodobne vyberiete neskorú dovolenku a cesta vás zavedie do exotických krajín. Môže sa vo vás prebudiť dlho potlačovaná túžba po dobrodružstve a objavíte čaro adrenalínových športov. Pri troche neopatrnosti môžete dôjsť k nepríjemnému úrazu, z ktorého by ste sa spamätávali ešte dlhé týždne.

Láska

Vždy dobre viete, čo chcete, a zvyčajne to aj dosiahnete. Avšak niekedy je toho toľko, že vznikne akýsi citový chaos a vy netúžite po inom, len po pokojnej samote, aby ste si mohli utriediť myšlienky a pocity. V prvých jarných mesiacoch sa nevyhnete takejto psychohygiene a verte, že vám prospeje. Sústreďte sa viac na seba než na svoje okolie, pokúste sa vyhovieť predovšetkým sebe a uvidíte, ako sa vaše potreby vykryštalizujú a vyjasnia. To, s čím ste si nevedeli rady, vyrieši za vás život a vy to riešenie napokon s radosťou prijmete.

Práca

Vy nikdy nemôžete byť porazení a asi aj preto, lebo vodnári sú skvelí a jedineční vizionári, ktorí vidia vždy ďalej ako ostatní. Ani tento rok nebude iný. Dokážete všetko, čo ste si zaumienili a predsavzali. Váš úspech spočíva aj v tom, že nežijete v snových zámkoch, ale reálne zhodnotíte svoje možnosti a schopnosti. Len máločo vás dokáže v kariérnom postupe prekvapiť.

Zdravie

Aj keď sa neradi sťažujete, predsa vás občas potrápia bolesti a slabosti. Hoci ich viac-menej úspešne zakrývate a bagatelizujete, seba samého neoklamete a zdravotné problémy vás môžu dobehnúť v najnevhodnejšej chvíli. Mali by ste viac pozornosti venovať signálom, ktorými sa vám telo snaží naznačiť, že čosi predsa nie je v poriadku a nevyhýbať sa lekárom. Aj preventívne prehliadky môžu zabrániť vážnejším problémom v budúcnosti.

Láska

Vaša pokojná a vyrovnaná povaha s úžasným zmyslom pre povinnosť vás vyslovene chráni pred extrémnymi citovými výkyvmi. No, pozor! Každé pravidlo má výnimku a na vás práve takáto výnimka s veľkým V striehne koncom roka. Hviezdy naznačujú, že čosi sa okolo vás deje. Čosi, čo môže rozčeriť vaše pokojné vody a vy zažijete vášeň, o ktorej ste doteraz len čítali. Zastihne vás celkom nepripravených a sami spočiatku nebudete vedieť, čo sa to s vami deje. S odstupom času však pochopíte, že to, čo ste práve zažili, je láska v tej najčistejšej a najkrajšej podobe a záleží len na vás, ako s týmto darom naložíte.

Práca

Práca vás celkom pohltila a neuvedomujete si, že sa pre vás stala akýmsi únikom pred realitou. V tomto roku však nastane situácia, ktorá vás donúti prehodnotiť mnohé aktivity. Bude to len pre vaše dobro. Konečne sa vám podarí oddeliť zrno od pliev a vy zistíte, ktoré vaše aktivity majú skutočnú hodnotu. Uvedomíte si skutočné priority a svoju energiu, schopnosti a talent presmerujete do činností, ktoré vám okrem stabilného materiálneho prospechu prinesú aj dobrý pocit zo zmysluplnej sebarealizácie.

Zdravie

Vy doslova hazardujete so zdravím. Verte, že chrípka a nádcha nie sú len banálne nepríjemnosti, ktoré si netreba všímať, ale že si tiež vyžadujú liečbu. Ak budete prečerpávať energiu, môže sa stať, že vás osud donúti zamyslieť sa nad zdravím a postaví vám do cesty chorobu, ktorú už naozaj budete musieť vyležať. Nebude to však za trest, ale len pre vaše dobro, aby ste sa naučili rozumne hospodáriť nielen s financiami, ale aj s vlastnou životnou energiou.

 

- - Inzercia - -