Dnes je utorok, 26.október 2021, meniny má: Demeter
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Adam Ďurica otvorene o láske: Milujeme sa od strednej školy!

apríl 03, 2017 - 13:04
ADAM ĎURICA sa po slovenskej hudobnej scéne potuloval skoro desať rokov, kým prišiel prelomový hit a začal vypredávať koncertné haly. Sám o sebe hovorí ako o šťastnom hudobníkovi, ktorý keď spieva o láske, nemusí si vymýšľať, pretože presne vie, o kom a komu spieva – svojej najväčšej láske Kike, ktorá pri ňom stojí už od strednej školy.
Foto: 

Máme tu Veľkú noc, ako ju oslávite?

Už počas Veľkej noci sa bude odohrávať naša Spolu Tour po dvoch českých a niekoľkých slovenských mestách. Sviatky strávim spolu s priateľkou v Tatrách. Teším sa, že budeme chvíľu v inom prostredí a oddýchneme si. Obaja nosíme Tatry v srdci už od detských čias, máme radi turistiku, prežili sme tam nejedno leto a vynárajú sa nám tam krásne spomienky. Ale ak sa pýtate na tradičnú Veľkonočnú oblievačku, priznám sa, že Kika to nemá veľmi rada a ja v tom tiež nemám veľkú záľubu. No aby sme ostali verní tradíciám, pofŕkam ju symbolicky vodou, aby bola zdravá, za čo ma ona odmení vždy obrovskou kopou sladkostí a čokolády. Presne vie, ktoré čokolády mám rád, a tak mám zásobu sladkého na niekoľko mesiacov. No a hneď po sviatkoch pokračujeme s kapelou v turné v Prešove.

Takže sa momentálne venujete len príprave na turné.

Áno, venujem sa výsostne len hudbe, teda robím to, čo som vždy chcel. Už sa neviem dočkať, kedy pôjdeme medzi ľudí, pretože potrebujeme potlesk. Dlho sme ho nepočuli, lebo sme stále zavretí a skúšame. Potlesk je naša droga, živé koncerty sú najlepším korením života hudobníka.

Prečítajte si tiež: Veľká noc: Milujeme tieto sviatočné chvíle

Mnohým hudobníkom sa zunovali hity, ktoré ich preslávili. Je toto aj váš prípad? Máte pieseň, ktorú odspievate so zaťatými zubami?

Nie je to fér voči fanúšikom, pre ktorých tá kapela či hudobníci prišli. Nerobia koncerty pre seba, ale pre ľudí, ktorí sa chcú potešiť a chvíľu zabudnúť na problémy. Chcem na koncerte vidieť radostné tváre a neviem si predstaviť, že by som im nezaspieval Mandolínu. Na niektorých koncertoch si ju ľudia vypýtali dvakrát, tak sme im vyhoveli a rád ňou vyhoviem aj o dvadsať rokov.

To, že ste si hudbou splnili svoj sen, nie je tajomstvo. Zhoduje sa váš terajší život s tým „vysnívaným“?

Ešte pred tým, ako prišla prelomová pieseň Neľutujem, som si hovoril – všetko to robím dobre a tak, ako sa má, už mi chýba len ten štartovací pravý hit a potom to už pôjde samo. A dnes viem, že absolútne nič nejde samo. Vyžaduje si to veľa práce, pretože život hudobníka sa neskladá len z koncertov. Rozhovory, návštevy v rádiách, všade, kam sa pohnem, idem s gitarou a spievam jednu pesničku aj sedemkrát za deň. Pôvodne som si myslel, že to nebude až také náročné na cestovanie, prípravu. Hudbe sa venujem sedem dní do týždňa a občas mám pocit, že to nestačí. No a čas v aute počas presunov po Slovensku a Česku, to ma občas zabíja. Necestujeme žiadnou limuzínou, všetci ideme dodávkou, celá kapela – sedem ľudí plus nástroje. A po tých slovenských cestách, no, poviem vám, často dorazíme poriadne vyheganí. Šoférujem najmä ja, za rok urobím aj päťdesiattisíc kilometrov, čo sa pomaly začína podpisovať aj na mojom chrbte, tak uvidíme, ako to bude ďalej.

img_2267.jpg

Foto: 
arc A.D.

Bude vás zaujímať: Zohratý pár Daniela Peštová a Paľo Habera: Dvojica si vyznáva lásku na každom kroku

Adam a kde ste doma?

Všade tam, kde mám svoju priateľku, pretože práve ona mi už roky vytvára pocit domova. Zároveň som doma na koncertných pódiách a, bohužiaľ, aj v tom spomínanom aute. No najlepšie mi je pri Kike. Nie je na svete človeka, ktorý by ma chápal viac, roky ma podporuje, neomrzelo ju čakanie na môj úspech, ktorý nám momentálne aj prináša nejaké benefity. Pri nej však viem, že by bola so mnou aj keby sa tento úspech nedostavil, pretože pri mne stála od začiatku a aj vtedy, keď mi na koncert prišlo päťdesiat ľudí. Vtedy sa mi nedarilo vôbec, a napriek tomu som od nej cítil stopercentnú podporu. To je to najsilnejšie medzi nami. 

Kika je vaša študentská láska. To sa dnes nevidí, že mladí ľudia sú spolu od strednej školy a stále sa bláznivo ľúbia. Ako sa vám to podarilo?

Ťažko povedať. Treba sa vedieť rozprávať a počúvať, starať sa o vzťah, byť tu jeden pre druhého a neodkladať čas, ktorý môžete byť s tým druhým. S Kikou si dokonale rozumieme, obaja pochádzame z podobných rodinných pomerov aj čo sa finančného zázemia týka. Rodičia nás oboch podporovali, každý z nás bol vedený k tomu, aby miloval a vtedy bude aj milovaný. Obaja máme súrodencov, ja jedného a Kika piatich. Dôležitá je úprimnosť, ja jej nedokážem ani zaklamať. Zbadala by to na mne. Kika je vždy pozitívna, čistá duša, akých je v tomto svete málo. O to viac si ju chcem a budem strážiť. No a v neposlednom rade nás spájajú aj koníčky, máme radi rovnaké športy, v lete korčule a v zime ping-pong. 

Celý rozhovor si môžete prečítať v aktuálnom vydaní SLOVENKY č.14-15

- - Inzercia - -